HEPA фільтр і навіщо він потрібен

1. Фільтрація і її види

Перш ніж розглядати що з себе представляє і навіщо нам необхідний НЕРА фільтр, розберімося, що таке фільтрація і як вона відбувається.

Фільтрація – це процес проходження повітря крізь очисну середу. Фільтрація призначена для очищення повітря від пилу, бруду та стружки.

Забруднення зазвичай класифікують на 3 типи:

  • тверді предмети (пил, абразивна стружка, бруд)
  • рідини
  • газ (пари)

Виходячи з різних типів забруднення, існують 2 типу очищення:

  • Фільтри грубого очищення.
  • Фільтри тонкого очищення повітря.

Фільтри грубого очищення використовуються для усунення запилення в приміщеннях зі стандартними вимогами до якості чистоти повітря. Їх використовують для фільтрації в більшості фільтрів для офісних приміщень для яких очищають повітря з вулиці від великих часток пилу, пуху та бруду.

При осадженні частинок зменшується відстань між волокнами:

Для фільтрації тонкого очищення повітря використовують спеціальне обладнання. Такі фільтри призначені для тонкішого очищення від диму і бактерій. Вони використовуються в медичних установах, наприклад, в хірургії, де повітря повинен бути максимально очищений.
Виходячи з цього, можна зробити висновок, що у випадку з нігтьовим сервісом, нам необхідний фільтр для грубого очищення, які можуть відфільтрувати абразивний пил при знятті верхнього шару, відмінним рішенням є HEPA фільтр.

2. Що таке НЕРА фільтр

HEPA (англ. High Efficiency Particulate Air або High Efficiency Particulate Arrestance – надефективне утримання часток) – вид повітряних фільтрів високої ефективності. Використовуються в пилососах, системах очищення повітря і системах вентиляції та кондиціонування повітря.

Принцип роботи фільтра:

Основою для фільтра, являється лист волокнистого матеріалу, він складається немов гармошка, завдяки чому вдається більше вловлювати частинки пилу. Матеріал фільтра складається з дуже тонких волокон, завдяки яким пил не може проходити. Адже товщина цих волокон наскільки мала, що навіть пил стає величезними частинками. Тому цей фільтр так легко вловлює частинки пилу.

Дрібнодисперсний пил на фільтрі:

3. Як часто міняти НЕРА фільтр

НЕРА фільтр це одноразовий аксесуар. Тобто його не можна випрати в пральній машині й знову використовувати. Цей фільтр не призначений для прання, адже структура волокон створена так, що вона не зможе звільнити частинки пилу. Іншими словами, пил залишається в фільтрі до кінця його експлуатації. Навіть якщо ви захочете його пропилососити побутовим пилососом, ви очистите фільтр лише від великих, видимих частинок пилу. Проте маленькі частки пилу все одно будуть залишатися в фільтрі. І швидкість фільтрації не зміниться.

Як показує практика, майстрам при завантаженні графіку в 3-4 клієнтки за робочий день змінюють фільтр через 2 місяці. Якщо ви використовуєте витяжку з фільтром в салоні, де кількість клієнтів значно більша, то й ступінь забруднення буде вищий, тоді доведеться міняти фільтр один раз на місяць. Але цей термін приблизний і буде залежати від завантаженості Вашого робочого графіку. Рекомендована роздрібна вартість фільтра від компанії ULKA і TERI для їх витяжок становить 150 грн, що є досить оптимальною ціною. Адже завдяки фільтрам легені скажуть вам і вашим клієнткам дякую.