Чи шкідливий гель лак для нігтів?

Чи шкідливий гель лак для нігтів?

Одвічне питання, яке ставила собі майже кожна дівчина. Для відповіді на це питання необхідно звернутися безпосередньо до складу самого гель-лаку:

 1. Розчинники. Дані компоненти сприяють застиганню лаку. Відразу відповідаємо на ваше запитання, так, зовсім не світло від UF- або LED-лампи полімеризує покриття. Частина розчинників випаровується, що сприяє застиганню і затвердінню поверхні лаку;
 2. Полімери. Ці складові відповідають за стійкість вашого манікюру. Якщо гель-лак дорогий, то полімерна сировина буде використовуватися також дорога, якщо лак бюджетний – то і сировина буде відповідна;
 3. Пластифікатори. Вони відповідають за еластичність та пластичність покриття;
 4. Слюда використовується для додавання лаку сяючого ефекту;
 5. ТСФ. «Спірний» компонент, який призначений для поліпшення ступеня адгезії покриття і нігтьової пластини, що впливає на стійкість манікюру. Безпечна така добавка тільки у разі відсутності формальдегіду;
 6. Силікати. Компоненти, які відповідають за в’язкість гель-лаку;
 7. Діоксид титану. Ще один «хімічний» інгредієнт. Це білий пігмент, що додається майже у кожен гель-лак для підкреслення інтенсивності початкового відтінку.

Як ви бачите, в кожному лаку є довгий перелік складових, які впливають на якість засобу та його безпеку.

    

Чи псує гель-лак нігті?

Це можна почути майже від кожної дівчини, але ми дозволимо собі з даним твердженням не погодитися. Адже нігтьову пластину псують не гелевий лак, а різні маніпуляції, які пов’язані з ним перед його нанесенням або під час зняття.
Перед тим, як покрити нігті гель-лаком, необхідно їх зашліфувати. Найчастіше жінки роблять це невідповідними та занадто жорсткими пилочками з низькою абразивністю. Через що нігті стоншуються.
Це ж і стосується зняття. Під час апаратної зняття, недосвідчені або починаючі майстри можуть не побачити, коли закінчується база і починається вже ніготь, що призводить до стоншення пластини. При розмочуванні теж ніготь може постраждати. Якщо покласти на нігті ватні диски, рясно змочені в спеціалізованій рідини для зняття, і при цьому обмотати весь палець фольгою, то відбувається «парниковий ефект». За рахунок таких маніпуляцій агресивні хімічні компоненти ремуверу проникають глибоко у пластини та руйнують їх внутрішню структуру.

    

Міфи про шкідливість гель-лаку:

 • Гель-лак пересушує нігті. Нігті пересушує неправильна технологія його зняття під час розмочування у ремувері.
 • Гель лак шкідливий для здоров’я? Гель-лак може погіршити ситуацію в разі дерматологічних або грибкових інфекцій нігтьових пластин, але він не шкодить здоровим та міцним нігтикам;
 • Багато хто вірить в те, що сушка гель-лаку під UF- або LED-лампою може спровокувати рак шкіри. Але ультрафіолетове випромінювання людина отримує і на вулиці під сонячними променями. Цієї дози недостатньо для того, щоб зіпсувати епідерміс та запустити незворотні процеси.
 • Гель-лак позбавляє нігті здатності «дихати». Ще один міф, який давно пора розвіяти. Справа в тому, що нігті – це «мертва тканина», яка не потребує регулярного доступу кисню.